Så är nästa års flygalmanacka klar. Där finns bl.a. ett uppslag med tre TSA-bilder: en från Sturup i härlig vintersol och snö och med SE-DDB i Central-målning framför hangaren; en bild av SE-DDD i Transadria-målning; samt en bild av DDB som TAME som blev den nye ägaren i Ecuador. Flygplanet kolliderade i januari 2002 med en vulkan under flygning till Tulcán och totalförstördes.
Från Malmö finns också tre bilder från svävar-/katamarantrafiken till Kastrup, varav en stor bild tagen vid Tall Ships Race juli 1989, med den stora ryska fyrmastade barken Sedov i bakgrunden.
Priset för almanackan är samma som tidigare år 100:- och den finns att beställa genom att betala in 126 kr (almanacka inkl. porto) på konto 992 890 888 i SHB, clearingnummer 6760. Glöm inte ange inbetalare och adress, så skickas almanackan direkt hem.